z nauką i biznesem w finansach łączymy ambitne


i młode osoby
Fundacja QuantFin

CEL

FUNDACJI

Od 2012 roku Fundacja QuantFin wspiera młode, utalentowane osoby w budowaniu swojej kariery. Naszym głównym celem jest wsparcie rozwoju zawodowego studentek i studentów kształcących się w zakresie wykorzystania metod ilościowych, matematyki i informatyki w obszarze szeroko rozumianych finansów, ubezpieczeń i bankowości.

Fundację tworzą osoby młode, mające już pewne doświadczenia na rynku, jednak wciąż pamiętający czasy studenckie. Jesteśmy otwarci na współpracę z pracodawcami, organizacjami studenckimi oraz studentami, którzy chcą działać razem z nami.

NASZE

WARTOŚCI

Edukacja w zakresie metod ilościowych, finansów i ekonomii

Wspomaganie na ścieżce rozwoju zawodowego

Promowanie rozwiązań bazujących na zrównoważonym rozwoju

Łączenie młodych ludzi, ze światem nauki i biznesu

Wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.

ŻYCIE

FUNDACJI

Działalność Fundacji oscyluje wokół 5 projektów, które kierowane są do studentów i absolwentów różnych lat studiów i o różnym stopniu zaawansowanie w dziedzinach finansów ilościowych. Projekty L(@)unch your career czy Career Days (Dni Kariery) przybliżają zasady funkcjonowania świata zawodowego, pokazują możliwości rozwoju kariery oraz inspirują do rozwijania wiedzy z dziedzin matematyki finansowej i ekonomii. Z kolei projekt Enhance Your Chance pomaga rozwinąć umiejętności analityczne jak i interpersonalne, dzięki warsztatom i kursom organizowanym z firmami i organizacjami partnerskimi. Dla bardziej doświadczonych osób kierujemy międzynarodowy konkurs QuantInvest oraz projekt Research Hub, dzięki któremu uczestnicy pod skrzydłami Mentorów tworzą artykuły naukowe i popularnonaukowe.

Arek

 

Dołączył do Fundacji QuantFin by objąć rolę koordynatora międzynarodowego projektu AI in ESG Investing (QuantInvest), gdzie współtworzył materiały naukowe oraz prezentował je przed osobami z całej Europy. Dzięki pracy w Fundacji, zyskał pewność siebie oraz motywację do dalszego rozwoju swojej kariery naukowej i zawodowej. Obecnie studiuje kierunek MSc in Financial Mathematics na London School of Economics.

Ewelina

 

W działania Fundacji była zaangażowana jako uczestnik warsztatów oraz spotkań. W ramach projektu Launch Your Career poznała przedstawicieli firmy Credit Suisse oraz otrzymała ofertę na stanowisko Junior Projections Modeller w zespole Quantitative Strategies. Obecnie studiuje kierunek MSc in Data Science na Uniwersytecie Warszawskim i pracuje jako Data Scientist w jednej z największych firm doradczych.

Mikołaj

 

Zwycięzca pierwszej edycji konkursu QuantInvest, gdzie wykorzystywał wiedzę z obszaru finansów ilościowych oraz uczenia maszynowego, którą nabył na studiach. Dowiedział się w praktyce, z jakimi wyzwaniami mierzą się działy prowadzące ilościowe fundusze inwestycyjne. Po zwycięstwie w konkursie otrzymał staż w dziale zarządzania metodami ilościowymi w PZU TFI. Obecnie pracuje jako Data Scientist w Accenture, ukończył kierunek MSc in Statistics na University of Warwick.