z nauką i biznesem łączymy ambitne


i młode osoby
Fundacja QuantFin

CEL

FUNDACJI

Od 2012 roku Fundacja QuantFin wspiera młode, utalentowane osoby w budowaniu swojej kariery. Naszym głównym celem jest wsparcie rozwoju zawodowego studentek i studentów kształcących się w zakresie wykorzystania metod ilościowych, matematyki i informatyki w obszarze szeroko rozumianych finansów, ubezpieczeń i bankowości.

Fundację tworzą osoby młode, mające już pewne doświadczenia na rynku, jednak wciąż pamiętający czasy studenckie. Jesteśmy otwarci na współpracę z pracodawcami, organizacjami studenckimi oraz studentami, którzy chcą działać razem z nami.

Poznaj nas

NASZE

WARTOŚCI

Edukacja w zakresie metod ilościowych, finansów i ekonomii

Wspomaganie na ścieżce rozwoju zawodowego

Promowanie rozwiązań bazujących na zrównoważonym rozwoju

Łączenie młodych ludzi, ze światem nauki i biznesu

Wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

ŻYCIE

FUNDACJI

Działalność Fundacji oscyluje wokół 5 projektów, które kierowane są do studentów i absolwentów różnych lat studiów i o różnym stopniu zaawansowanie w dziedzinach finansów ilościowych.

Projekty L(@)unch your career czy Career Days (Dni Kariery) przybliżają zasady funkcjonowania świata zawodowego, pokazują możliwości rozwoju kariery oraz inspirują do rozwijania wiedzy z dziedzin matematyki finansowej i ekonomii. Z kolei projekt Enhance Your Chance pomaga rozwinąć umiejętności analityczne jak i interpersonalne, dzięki warsztatom i kursom organizowanym z firmami i organizacjami partnerskimi.

Dla bardziej doświadczonych osób kierujemy międzynarodowy konkurs QuantInvest oraz projekt Research Hub, dzięki któremu uczestnicy pod skrzydłami Mentorów tworzą artykuły naukowe i popularnonaukowe.

Dowiedz się więcej o projektach

HISTORIE ALUMNÓW

FUNDACJI

Jesteśmy dumni z sukcesów alumnów Quantfin, którzy kiedyś działali na rzecz Fundacji, a obecnie osiągają sukcesy na rynku zawodowych lub realizują się naukowo na wymarzonych uczelniach.

Arek

 

Dołączył do Fundacji QuantFin by objąć rolę koordynatora międzynarodowego projektu AI in ESG Investing (QuantInvest), gdzie współtworzył materiały naukowe oraz prezentował je przed osobami z całej Europy. Dzięki pracy w Fundacji, zyskał pewność siebie oraz motywację do dalszego rozwoju swojej kariery naukowej i zawodowej. Obecnie studiuje kierunek MSc in Financial Mathematics na London School of Economics.

Ewelina

 

W działania Fundacji była zaangażowana jako uczestnik warsztatów oraz spotkań. W ramach projektu Launch Your Career poznała przedstawicieli firmy Credit Suisse oraz otrzymała ofertę na stanowisko Junior Projections Modeller w zespole Quantitative Strategies. Obecnie studiuje kierunek MSc in Data Science na Uniwersytecie Warszawskim i pracuje jako Data Scientist w jednej z największych firm doradczych.

Mikołaj

 

Zwycięzca pierwszej edycji konkursu QuantInvest, gdzie wykorzystywał wiedzę z obszaru finansów ilościowych oraz uczenia maszynowego, którą nabył na studiach. Dowiedział się w praktyce, z jakimi wyzwaniami mierzą się działy prowadzące ilościowe fundusze inwestycyjne. Po zwycięstwie w konkursie otrzymał staż w dziale zarządzania metodami ilościowymi w PZU TFI. Obecnie pracuje jako Data Scientist w Accenture, ukończył kierunek MSc in Statistics na University of Warwick.