Certificate in Quantitative Finance (CQF)

Certificate in Quantitative Finance został stworzony w 2003 roku przez Paula Wilmott i Paula Shaw. Został on stworzony w celu pogłębiania wiedzy i praktycznego treningu związanego z matematyką i modelowaniem finansowym oraz zarządzaniem ryzykiem. Certyfikat bardzo dobrze wpasowuje się w najnowsze trendy e-learningowi jako, że wszystkie materiały są dostępne online, 24 godziny na dobę. Oczywiście są one dostępne dopiero po wykupieniu dostępu do platformy, lecz można z nich korzystać również po zdaniu egzaminu. Materiałów do nauki jest mnóstwo począwszy od nagranych wykładów przez notatki, ćwiczenia, egzaminy czy książki.

 

Program składa się z sześciu części, które można zrealizować naraz w ciągu pół roku lub w dwóch trzymiesięcznych cyklach. Po każdym module oprócz szóstego jest egzamin i konieczne jest dostanie z niego 60% , w celu otrzymania certyfikatu. Natomiast po ostatniej części uczestnicy programu muszą ukończyć praktyczny projekt polegający na użyciu ich teoretycznej wiedzy w praktyce.

 

Aby udział w kursie miał sens, istotna jest znajomość matematyki, w szczególności równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa, statystyki, algebry liniowej oraz analizy matematycznej. Dla tych, którzy chcieli mi ‘odkurzyć’ swoje umiejętności z wyżej wymienionych działów, oferowana jest dwunastogodzinna powtórka z tego materiału. Co więcej ważna jest również znajomość VBA, jako że wykładowcy używają tego języka programowania w trakcie zajęć.

 

Koszt udziału w programie to około 13000£ i pokrywa koszty materiałów, egzaminu i przygotowania przed egzaminem.
Polecamy stronę internetową nie tylko w celu powiększenia swojej wiedzy na temat samego certyfikatu, ale również zachęcam od obejrzenia 10 przykładowych wykładów dostępnych za darmo.

Powrót