Projekty Fundacji

Poniżej znajduje się spis projektów organizowanych oraz współorganizowanych przez Fundację QuantFin. Zainteresowani finansami, ekonomią, metodami ilościowymi, zarządzeniem ryzykiem znajdą tam ciekawe propozycje rozwoju wiedzy z tych dziedzin.

Projekty L(@)unch your career czy Career Days przybliżają funkcjonowanie świata zawodowego, pokazują możliwości rozwoju kariery oraz inspirują do rozwijania wiedzy z dziedzin matematyki finansowej i ekonomii. Z kolei projekt Enhance Your Chance pomaga rozwinąć umiejętności, dzięki warsztatom i kursom organizowanym z firmami i organizacjami partnerskimi (prestiżowymi funduszami inwestycyjnymi, bankami, firmami konsultingowymi, organizacjami związanymi ze światem finansów i rynków kapitałowych). Dla bardziej doświadczonych osób (studentów wyższych lat studiów oraz absolwentów) kierujemy konkurs QuantInvest, współorganizowany z CFA oraz projekt merytoryczny, gdzie uczestnicy pod skrzydłami Mentorów tworzą artykuły naukowe i popularnonaukowe.

Quantinvest

Quant Invest to konkurs organizowany przez Fundację QuantFin oraz CFA Society Poland. Drużyny, biorące udział w konkursie, składają się ze studentów poziomu licencjackiego/magisterskiego/doktoranckiego. Zadaniem zespołów jest zbudowanie ilościowej metody konstrukcji portfela inwestycyjnego wykorzystującej dane ekonomiczne, dane finansowe i niefinansowe, w szczególności pozwalające określić sentyment i perspektywy gospodarcze.

Dowiedz się więcej
AI IN ESG INVESTING
LAUNCH YOUR CAREER

Launch your career

Projekt L(a)unch your career to cykl spotkań w formie lunchu, w których bierze udział grupa kilku studentów oraz przedstawiciel firmy z sektora finansowego (członek zarządu / dyrektor / manager). Do tej pory odbyło się kilkanaście spotkań podczas których uczestnicy spotkań mieli okazję porozmawiać i poznać bliżej tajniki pracy przedstawicieli z wiodących firm związanych z rynkiem kapitałowym, sektorem bankowym, finansami i ekonomią.

Dowiedz się więcej

Enhance Your Chance

Enhance Your Chance to projekt, dzięki któremu uczestnicy będą rozwijać zarówno swoje umiejętności twarde (umiejętności z zakresu narzędzi i wiedzy niezbędnych do rozwijania się w dziedzinie quantitative finance), jak i tzw. umiejętności miękkich (tworzenie CV, listów motywacyjnych oraz przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych w branżach matematyki finansowej, ekonomii czy rynków kapitałowych).

Dowiedz się więcej
ENHANCE YOUR CHANCE
CAREEA DAYS

Career Days

Career Days, czyli dni kariery, ten projekt przybliża realia pracy i ścieżki zawodowe w sektorze prywatnym, publicznym, pozarządowym, akademickim oraz start-upowym. W trakcie dni kariery uczestnicy będą mogli porozmawiać z przedstawicielami wybranych firm i organizacji oraz dowiedzieć się o ofertach pracy i rozwoju, które na nich czekają.

Dowiedz się więcej

Research Hub

W Research Hub' Fundacji uczestnicy we współpracy z 2-3 osobową grupą tworzą publikacje naukowe i popularnonaukowe z zakresu szeroko pojętnych finansów pod okiem Mentorów. Artykuły są publikowane oraz promowane m.in. stronie internetowej fundacji, ale także na stronach partnerów. Najbardziej merytoryczne prace, trafiają do journali naukowych.

Dowiedz się więcej
KNOWLEDGE HUB