Wspieramy rozwój zawodowy osób kształcących się w zakresie wykorzystania metod ilościowych, matematyki i informatyki w obszarze finansów.

Fundacja Rozwoju Zawodowego „Quantitative Finance” powstała 2012 roku z inicjatywy absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Odpowiadamy na wzrost popularności nowoczesnego, ścisłego podejścia do rynków finansowych quantitative finance – dziedziny obejmującej inżynierię finansową, zarządzanie ryzykiem i metody ilościowe w ekonomii.

Wspieramy współpracę pomiędzy innowacyjnymi pracodawcami, którzy poszukują osób kształcących się w quantitative finance, a studentami i absolwentami, których marzeniem jest kariera w tej dziedzinie.

Zarząd Fundacji

Weronika Czaplewska

Prezes Zarządu

Będąc na studiach na Uniwersytecie Warszawskim działałam w instytutach naukowych i fundacjach. Miałam wtedy okazję poznać wielu wybitnych akademikach i osoby działające w biznesie, które zainspirowały mnie do wyjechania na studia magisterskie do Londynu. To dało mi nową perspektywę dalszego rozwoju zawodowego.  Obecnie jestem menedżerką strategiczną w firmie technologicznej, pracowałam także jako specjalista ds. makroekonomii w sektorze publicznym. Interesuje mnie edukacja. Współpracowałam przy kilku projektach pro-bono dla MEN, UW czy London School of Economics. Głęboko wierzę, że tak jak mi zaangażowanie w organizacje pozarządowe otworzyło możliwości rozwoju, tak teraz  Fundacja Quantfin będzie wspierała kolejne młode ambitne osoby w realizacji swoich celów zawodowych. 

Moim celem jest rozwinięcie wokół Fundacji prężnie działającej społeczności osób, które łączą wspólne zainteresowania. Mam nadzieję, że Fundacja będzie platformą wymiany wiedzy pomiędzy akademią, biznesem, a studentami, z której wszystkie strony będą korzystać. Wierzy w potencjał młodych osób oraz to, że są one w stanie wyznaczać trendy w dziedzinach finansów i ekonomii.

Kamil Korzeń 

Członek Zarządu

Na co dzień pracuję jako Data Scientist, a swoje pierwsze kroki na rynku pracy stawiałem jako Quant Researcher w jednym z największych polskich TFI i wieloletnim partnerem Fundacji. Lubię opisywać świat i zachodzące w nim procesy przy użyciu zaawansowanej statystyki i metod uczenia maszynowego, niezależnie od tego, czy są to finansowe szeregi czasowe, struktura rynku finansowego czy analityka produktu w startupie technologicznym. W czasie pomiędzy pracą a pełnieniem funkcji Członka Zarządu w Fundacji, koduję algorytmiczne strategie inwestycyjne i oglądam najnowsze Grand Prix Formuły 1.

Chciałbym, żeby badania i innowacje akademickie stały się dostępne dla wszystkich, a moim głównym celem w Fundacji QuantFin jest wzmocnienie części publikacyjnej i badawczej. No tyle na ile to możliwe, chciałbym zaspokoić chęć przeprowadzania wysokiej jakości badań przez studentów i młodych profesjonalistów w branży finansów ilościowych, oraz pomóc im publikować i udostępniać te badania.

Zuzanna Rabiej

Członkini Zarządu

Generowanie, pozyskiwanie i budowanie nowych możliwości biznesowych są moją pasją. Uwielbiam rozmawiać i traktuję każdą interakcję jako niepowtarzalną okazję do nauki. Fascynuję się również nowymi technologiami, a w szczególności ich wpływem na kontakty interpersonalne, komunikację i współpracę zespołową przy budowaniu wartości dla projektów. Nic dziwnego więc, że na co dzień zajmuje się rozwojem biznesu oraz zarządzaniem sprzedażą oprogramowania w technologicznym start-up’ie, a w Fundacji nadzoruję wszystkie operacje biznesowe. W wolnym czasie gram w squasha, gotuję i czytam beletrystykę.

Moim celem jest przekształcenie Fundacji w ekosystem pełen możliwości dla studentek i studentów chcących odnaleźć się na dynamicznym rynku pracy i wykorzystać swój pełen potencjał. Chce połączyć ich z siecią mentorek i mentorów, dając każdemu przestrzeń i narzędzia do jak najlepszego przygotowania się do wymarzonej pracy.

Fundacja Quantfin w liczbach

9

LAT DZIAŁANOŚCI

5

PROJEKTÓW

+50

WYDARZEŃ

+20

WSPÓŁPRAC

Rada Fundacji

Robert Florczykowski

Przewodniczący Rady Fundacji

Piotr Piszczek

Członek Rady Fundacji

Wojciech Zdunkiewicz

Członek Rady Fundacji